زبان Fa En سه شنبه 1 تیر 1400 ساعت 12 و 0 دقیقه

طراحی سایت رایگان

طراحی سایت رایگان

طراحی فرآیند جمع آوری ایده ها و زیبایی شناختی آنها و هدایت اصول خاص برای یک هدف خاص می باشد. طراحی وب با هدف ارائه مطالب در صفحات وب سایت که کاربران می توانند از طریق آن و با کمک یک مرورگر به آنها دسترسی داشته باشند.

یکشنبه 2 دی 1397 ساعت 18:7

طراحی سایت رایگان

طراحی فرآیند جمع آوری ایده ها و زیبایی شناختی آنها و هدایت اصول خاص برای یک هدف خاص می باشد. طراحی وب با هدف ارائه مطالب در صفحات وب سایت که کاربران می توانند از طریق آن و با کمک یک مرورگر به آنها دسترسی داشته باشند.

اجزای طراحی یک سایت چیست؟

  1. طرح بندی : این موضوع شامل تبلیغات و متن می شود. در دنیای وب یک هدف برای کمک به دیده شدن اطلاعات و وب سایتی می کند که انها به دنبال آن هستند که شامل یکپارچگی ، حفظ تعادل و قبات طراحی می باشد.
  2. رنگ : انتخاب رنگ بستگی به مشتری دارد. این رنگ ها می تواند از سیاه و سفید یا طیفی از رنگ ها باشد که شخصیت و نام تجاری یک سازمان را با استفاده از رنگ های مناسب انتقال می دهد.
  3. فونت : استفاده از فونت های مختلف می تواند فضای وب سایت رو بهبود بخشد.
  4. گرافیک : گرافیک شامل ، طراحی لوگو ، عکس ها ، کلیپ های تصویری و .. می باشد که می تواند وب سایت شما را زیبا و اثر بخش کند.
  5. تولید محتوا : بخش محتوا و طراحی وب سایت در یک راستا حرکت می کنند تا پیام سایت را از طریق تصویر یا نوشتار به مشتریان ارائه دهند . متن نوشته شده همیشه باید مرتبط و مفید باشد تا خواننده را گیج نکند. محتواهای تولید شده باید با رعایت اصول سئو بهینه شود و از کلمات کلیدی مرتبط در آنها استفاده شود.

روزانه هزاران وب سایت در جهان ، صدها وب سایت در ایران و احتمالا ده ها وب سایت که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم رقیب شما محسوب می شوند راه اندازی می گردند.

یافتن جایگاهی مناسب در این میان موفقیتی است که به آسانی محقق نمی شود و قواعد انجام آن در تخصص طراحان حرفه ای سایت می باشد.  همانطور که خلق یک اثر هنری نیاز به شناخت سلیقه مخاطب و عناصر بصری مانند رنگ ها ، تصاویر و .. دارد. در طراحی سایت نیز این موارد صدق می کند. شناخت ترکیب رنگ ها ، هارمونی اجزای سایت و دانش چینش آنها در کنار هم جزء اصلی ترین اصول طراحی سایت می باشد.

اما در این بین موبایل ها و تبلت ها را نباید فراموش کرد. امروزه حجم عطیمی از کاربران از گوشی های همراهشان برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند لذا باید در هنگام طراحی سایت یک سایت کاملا ریسپانسیو و واکنش گرا طراحی شود تا در نمایشگر موبایل ها و تبلت ها به درستی نمایش داده شود.

در رقابت سایت ها بر سر دیده شدن ، هرچه سریع تر باشید بهتر دیده می شوید. رسیدن به سرعت استاندارد بارگزاری صفحات سایت امری است تخصصی در متدهای طراحی که جایگاه قابل توجهی دارد. در این راستا عواملی چون حجم بارگزاری هر صفحه به طور جداگانه و حجم بارگزاری تمام سایت اندازه گیری می شود.

انواع طراحی سایت : وب سایت های امروزی معمولا به گونه های استاتیک ، داینامیک ، پرتال و پویا دسته بندی می شوند.

طراحی وب سایت استاتیک :

در طراحی سایت استاتیک ، یک فایل متمایز به ازاء هر صفحه وب سایت روی سرور ذخیره می شود و هر بار که این صفحه مورد نیاز است ، تماما از سرور خوانده می شود و برای کاربر به نمایش در می آید. از مزایای این وب سایت ها که بیشتر در سال 2015 محبوبیت داشت ، آسانی طراحی صفحات استاتیک و امنیت بالای آن برای سرورهای آن دوره بود.

با ارائه سرورهای ارزان قیمت و بالارفتن تکنولوژی امنیت سرور ، کم کم این طراحی جای خود را به طراحی سایت داینامیک داد. البته هنوز هم در وب سایت های داینامیک صفحاتی با طراحی استاتیک نیز ایجاد می شوند و در اصل تمامی سایت ها چند بخش استاتیک در خود دارند.

طراحی سایت داینامیک :

صفحات داینامیک وب سایت به نحوی طراحی می شود که خود صفحه ثابت ، اما محتوای آن متغیر باشد. ساختار این صفحات توسط یک اپلیکیشن سرور که اسکریپت های سمت سرور را فراوری می کنند ایجاد می شود. در واقع محتوای چنین صفحاتی با توجه به جستجوی کاربر ایجاد می شوند.

در یک سایت داینامیک معمولا محتوای مورد نیاز خود را از یک دیتابیس در back- end فراخوانی می کنند.

سایت های پرتال :

این سایت ها سایت هایی پویا هستند که چند هدف خاص را دنبال می کنند. به عبارتی دیگر چند سایت پویا برای رسیدن به یک هدف در کنار هم قرار میگیرند و پرتال را تشکیل می دهند. این پرتال ها بیشتر توسط گروه ها و سازمان ها خریداری می شوند. اداره پرتال به دلیل نیازداشتن به بروز رسانی های مختلف توسط یک فرد دشوار است و باید زمان بیشتری برای آن قرار داده شود.

سایت های پویا :

این سایت ها توسط کسانی که به سیستم مدیریت محتوا دسترسی داشته باشند قابل تغییر می باشد. این سایت ها برای افراد و شرکت هایی مناسب است که بیش از دو بار در سال نیاز به تغییر در محتوا دارند.

طراحی سایت رایگان

طراحی سایت رایگان جمله ای بسیار وسوسه انگیز است که توسط بسیاری از شرکت ها در متن تبلیغاتشان به چشم می خورد.

طراحی وب سایت به صورت رایگان مزایا و معایبی دارد. از مزایای آن این است که وب سایت در زمان کوتاهی راه اندازی می شود. معمولا ابزارهای جدید توسط سایت ساز جهت استفاده تعبیه شده اند که به راحتی می توانید این ابزارها را در وب سایت طراحی شده خود اضافه نمایید.

همچنین سایت سازها معمولا قواعد مربوط به سئو را رعایت می نمایند بنابراین نگران سئو سایت خود نباشید و وب هاستینگ هم به صورت رایگان توسط سازنده های سایت ارائه می شود که نیازی به نگرانی برای تهیه هاستینگ نیست.

مشکلات استفاده از طراحی سایت رایگان با سایت سازها :

در استفاده از طراحی سایت رایگان  امکان دارد سایت های مشابه به سایت شما زیاد باشد . در طراحی سایت خود محدودیت دارید و فقط می توانید در حد محدودیت های سایت ساز آن را طراحی کنید.

قادر نخواهید بود پس از گذشت مدت زمانی آن را بروزرسانی کنید و برای این کار لازم است دوباره سایت را از اول بسازید. همچنین بعضی از سایت سازها در سایت شما تبلیغات قرار می دهند که موجب افت رنک شما می شود.

ثبت نظر

ارسال